כיצד פועלת מערכת חימום תת רצפתי

 
חימום תת רצפתי היה ונשאר שיטת חימום הבית היעילה ביותר. הסיבה לכך היא אופן העבודה היעיל שלה. אז מה בדיוק הופך את החימום התת רצפתי למלך של הענף? להלן כל התשובות.
חימום הבית באמצעות חימום תת רצפתי
 

שיטת חימום שעובדת עם חוקי הפיזיקה

עובדה ידועה היא שאוויר חם עולה מלמטה למעלה, ולכן בשיטת החימום התת רצפתי, החום המופק מהמערכת מנוצל במלואו לטובת חימום הבית. אם נשווה את השיטה הזו מול המזגן למשל, נגלה בדיוק על מה מדובר. היות והמזגן מכוון קודם כל לקור, הוא ממוקם למעלה, בכדי שהאוויר הקר יירד למטה. אלא שכשמפעילים אותו על חום, האוויר החם עולה למעלה, ורק חלק ממנו מגיע לחלל החדר. אם כך, חימום תת רצפתי הוא חימום טבעי ונכון יותר.

חימום אחיד בכל הבית

מערכת החימום הזו עובדת על בסיס צינורות מיוחדים, שפזורים באופן שווה בכל הבית. בתוך הצינורות מוזרמים מים חמים במערכת סגורה, כאשר המים שמתקררים חוזרים למכל החימום ומתחממים שם שוב. היות והצינורות פזורים בכל הבית, החום מתפזר באופן אחיד בין כל החדרים, כך שאתם לא צפויים לסבול מהפרשי טמפרטורה במעבר מחדר לחדר...

יובש? לא בבית שלנו!

תופעת לוואי מוכרת של חימום באמצעות מזגן היא היובש, וזאת בשל שיטת החימום של המזגן. היות ומערכת חימום תת רצפתי פולטת חום באופן טבעי יותר, האוויר אינו מתייבש, וכך ניתן ליהנות משעות רבות של חימום, מבלי לסבול מהיובש שבאוויר.

מחממים את הבית מבלי לחשוש מרטיבות

הי, רגע. אם המערכת מוסיפה צינורות של מים לבית, אז עולה חשש מנזילות ורטיבות. ובכן, במובן הזה אפשר להיות רגועים, מכיוון שמערכת חימום תת רצפתי מתבססת על צינורות מיוחדים, שמיועדים לטמפרטורות גבוהות מאוד ולעמידה בלחצים גבוהים במיוחד. מעבר לזאת, מרבית הבעיות בצנרת המים הרגילה נובעת בשל מינרלים ומשקעים שונים במים. בעיה זו כמעט שאינה קיימת במערכת חימום תת רצפתי, וזאת משום שהיא עובדת על מערכת סגורה, וכשאין מים חדשים שנכנסים אליה, אין גם משקעים וגופים בעייתיים שפוגעים בצנרת. מעבר לזאת, המערכת עשויה מצנרת רציפה, כך שאין חשש מכשלים בחיבורים.
מכל הנקודות שהועלו לעיל בנוגע לאופן עבודתה של מערכת חימום תת רצפתי, אפשר לראות שמדובר בשיטת חימום יעילה, טובה ואפקטיבית במיוחד, שאינה גורמת לנזקים סביבתיים.