הסבת תנור סולר

 
תנורי הסולר נחשבו בעבר לאמצעים הטובים ביותר לחימום הבית כמו גם לזולים והיעילים ביותר. מאז ועד היום הרבה השתנה והטכנולוגיה החלה אט אט להחליף את הסולר לטובת פתרונות החשמל. אחד הפתרונות היותר מוצלחים בתחום זה הינו שימוש במשאבות חום חשמליות, וכאן נלמד אודות היתרונות של הסבת תנור סולר למשאבות אלו וכיצד מתבצע התהליך.

מתנור סולר למשאבת חום – מדוע זה כדאי?

 

פתרון החימום האולטימטיבי הוא זה שמחמם את חלל החדר בצורה היעילה ביותר, כלומר, מגיע ושומר על הטמפרטורה שנקבעה במינימום העלויות. הסבת תנור סולר למערכות המבוססות על משאבות חום עונה בדיוק על קריטריון זה ואף יתרה מכך. הדבר מתבטא במספר מישורים:

  • COP (מדד יעילות) גבוה במיוחד: עלות השימוש במשאבות החום מגיעה לכדי 20% מסך העלות בשימוש בסולר, ועל כן ניתן לחסוך בעלויות בצורה משמעותית וליהנות מבית חמים ונעים שעות רבות יותר במהלך היממה.
  • תרומה לסביבה ירוקה יותר: בעוד שריפת הסולר משחררת גזים ופיח רעילים לסביבה אשר משפיעים על בריאותנו באופן ישיר, הפעולה החשמלית נקייה ואלגנטית ואינה פוגעת בסביבה כלל.
  • מניעת התעסקות מיותרת: תנורי הסולר מחייבים התעסקות רבה בהפעלה ובתחזוקה שלהם (מילוי תכולת המיכל, הזמנת ניקוי תקופתי וכו') ואילו משאבות החום פועלות באמצעות חשמל ולכן אינן זקוקות לתחזוקה כלשהי.
  • בטיחות מרבית: משאבות חום הינן בטוחות לשימוש ואילו תנורי הסולר עשויים לגרום לנזקים, פציעות (כוויות) ומעלים את הסיכוי לשריפה.
 
הסבת תנור סולר
 
יש לציין כי ניתן לחבר את משאבות החום לא רק למערכת ההסקה הדירתית שלכם, אלא גם למערכת חימום המים (מי צריכה, בריכת שחייה וכו'). זהו יתרון חשוב נוסף שאינו מגביל אתכם בשום צורה.

כיצד מבוצעת ההסבה בפועל


הסבת תנור סולר למשאבות חום הינה פעולה שאינה כוללת שיפוץ אגרסיבי כלשהו והיא נמשכת זמן קצר ביותר. הסיבה לכך טמונה ביכולת המתקינים להשתמש בתשתית הצנרת של מערכת ההסקה בסולר ולהחליף אך ורק את מקור האנרגיה. משאבות החום מתפקדות למעשה כמעין מזגן מפוצל ועל כן היחידה מותקנת מחוץ לבית ומחוברת למערכת הצינורות הקיימת בצורה אלגנטית ונסתרת. ומה אם אינכם מעוניינים עדיין "להיפטר" מתנור הסולר? ובכן, אין שום בעיה! תמיד ניתן להשאיר את המערכת הקיימת ולהפעילה רק במקרה הצורך (למשל, בהפסקת חשמל).

חברת ספקטרום פתרונות אנרגיה בע"מ תשמח לעזור לכם לחסוך בעלויות החימום
וליהנות מכל היתרונות של הסבת תנור סולר למשאבות חום.
צרו עמנו קשר בטלפון 073-7841611 ותקבלו את כל המידע הדרוש.