האם יש חשש מנזילות במערכת חימום תת רצפתי?

 
מערכת חימום תת רצפתי עובדת על בסיס חימום מים, שזורמים בתוך צינורות מתחת לרצפה. עבור הרבה אנשים, המערכת הזו היא עוד מקור לנזילות, שהתיקון שלהן יקר מאוד, מכיוון שהוא מצריך הרמה של רצפות. כפועל יוצא מכך, רבים נמנעים מהתקנה של מערכת חימום תת רצפתי בשל חשש מנזילות. פחד זה איננו מוצדק, ולהלן נבין מדוע.
חימום תת רצפתי ונזילות

מערכת צינורות מיוחדת

מערכת הצינורות של החימום התת רצפתי עשויה מצינורות מסוג צינור רב שכבתי , והן מיועדות לעמוד בלחץ של 10 אטמוספרות ובטמפרטורה של קרוב ל- 70 מעלות. בפועל, תנאי העבודה של המערכת נמוכים בהרבה, ומסתכמים בלחץ של כ- 2 אטמוספרות וב- 45-50 מעלות צלזיוס לערך. כלומר, תנאי העבודה של המערכת רחוקים מהיכולות שלה, ולכן אינם שוחקים את הצנרת. ירידה במידת השחיקה מורידה גם את החשש מפני נזילות. מעבר לזאת, מדובר במערכת צינורות אחידה, ללא חיבורים, כך שאין חשש מפני כשלים באחד החיבורים ולהיווצרות של נזילה כתוצאה מכך. החיבורים הם נקודם תורפה עבור כל מערכת של צינורות, וכשאין חיבורים, מידת הסכנה מפני נזילות יורדת.

מערכת מים סגורה

עוד נתון חשוב ביותר שמוריד את החשש מפני נזילות במערכת חימום תת רצפתי היא העובדה שמדובר במערכת מים סגורה. כלומר, אין מים חדשים שנכנסים למערכת, ויחד איתם לא נכנסים משקעים שונים ולכלוך, שעלולים לפגוע בצנרת וליצור בה חורים, סתימות וכשלים אחרים. אותם המים ינועו בתוך מערכת החימום שלכם כל זמן שהיא תהיה קיימת, ועובדה זו מורידה אף יותר את מידת הסבירות להיווצרות נזילות.

מקצוענים שמונעים מכם בעיות

מעבר לכל דבר אחר, אם אתם רוצים להימנע מנזילות שמגיעות ממערכת חימום תת רצפתי, חשוב לעבוד עם מומחים מביני עניין, שיודעים להניח את המערכת בצורה נכונה ומקצועית, כך שלא ייווצרו בעיות בטווח הקצר או הארוך יותר. חברה שיודעת להתקין את המערכת בצורה תקינה ואיכותית, ומשתמשת בצנרת ובחלקי חילוף שמותאמים במיוחד למערכת, מבטיחה ללקוחותיה חורף חם, מבלי לדאוג לנזילות קשות לטיפול ולאיתור.חברת ספקטרום פתרונות אנרגיה מתכננת ומתקינה מערכות חימום תת רצפתיות איכותיות, שמותאמות בצורה מדויקת לצרכים שלכם, ולא יגרמו לכם לשום בעיות.

קידמה

כיום ישנם מכשירים אשר מאתרים נזילות ברמת מדויקת עד כדי מרצפת אחת בודדת לאיתור ותיקון של נזילה ומכאן שגם במקרים הבודדים של פגיעה בצנרת ישנה דרך מקצועית וזולה לתקן פגיעה במערכת ולא כמו הדעה הרווחת של הרמת מרצפות עד מציאת הנזילה.

התקשרו אלינו וקבלו את כל המידע הדרוש לכם: 073-7841611