האם חימום תת רצפתי מתאים לתנאי האקלים בארץ?

 
חימום תת רצפתי נתפס במקרים רבים ככזה שהגיע אלינו ממקומות רחוקים, ולא באמת שייך לכאן. שיטת החימום הזו רלוונטית לאירופה, לרוסיה, לסין ולארה"ב, מדינות קרות, שבהן צריך לחמם את הבית במשך חצי שנה ויותר. אנחנו נתפסים כמדינה של ים, גופיות והרבה מאוד שמש. מה לנו ולמערכות חימום? ובכן, דווקא בגלל מזג האוויר החם שלנו, אנחנו זקוקים למערכות חימום איכותיות. למה? כי שיטת הבנייה שלנו אינה מגינה עלינו מפני הקור.
 

הבית שלנו מותאם לקיץ

היות והאקלים הישראלי מתחלק בערך ל- 8 חודשים חמים ול- 4 חודשים קרים במהלך השנה, הבנייה שלנו מתוכננת להגן עלינו מפני החום ולא מפני הקור. כאן בכל מבנה ציבורי ובמרבית בתי המגורים תמצאו מזגנים, אך כמעט בשום מקום (להוציא אולי את אזור ירושלים לבדו), לא תמצאו מערכת חימום יעילה. הבתים שלנו בנויים כך שישחררו את החום הנאגר בהם, ולכן אין זה מפתיע שהבתים שלנו מאוד קרים בעונת החורף. מכאן גם נובעות הצטננויות, שרובנו חווים בעונת החורף.
 
חימום תת רצפתי והתאמתו לאקלים בארץ
 

מזגן כפתרון חימום

המזגן הוא אומנם פתרון חימום שרובנו נשענים עליו, אך חשוב לזכור שמדובר במוצר שתוכנן בראש ובראשונה להתמודדות עם חום. מסיבה זו, כשהוא מופעל על חום הוא צורך יותר אנרגיה, והוא גם מייבש את האוויר.מרבית המזגנים מותקנים למעלה, למה? כי אוויר קר שוקע. כלומר, המזגן מוציא אוויר קר, הוא יורד למטה, ובכך מקרר את הבית ביעילות ובמהירות. האוויר החם, לעומת זאת, שאותו משחרר המזגן, עולה למעלה, ולכן המזגן צריך "להתאמץ" הרבה יותר כדי לחמם בצורה יעילה את החדר. כשסוף סוף המזגן מצליח להגיע לטמפרטורה גבוהה, האוויר בחדר הופך להיות יבש מאוד, והמחנק גורם לנו לכבות את המזגן.

רדיאטורים ותנורים

מעבר למזגנים, בשוק קיימים רדיאטורים ואמצעי חימום שונים, שבעיקרון מעניקים פתרון חימופ טוב יותר או פחות, אבל תמיד נקודתי. כלומר, כל עוד תשבו ליד הרדיאטור יהיה לכם חם ונעים, אך צעד שמאלה או ימינה, והקור המקפיא יחזור להציק. מעבר לזאת, צריכת החשמל של מרבית אמצעי החימום הללו גבוהה במיוחד.

חימום תת רצפתי

אם כך, לחימום תת רצפתי יש מקום של כבוד בחורף הישראלי שלנו. קודם כל, חשוב להדגיש שבשונה מחימום מרכזי, יש לכם שליטה מלאה על המערכת. אם יצא יום יפה ונעים בחוץ, תוכלו פשוט לכבות את החימום, אך בימים הקרים, המערכת תחמם את כל הבית באופן אחיד ושווה, ואתם תוכלו להסתובב בבית בנוחות מלאה, בגופיה בלבד, ולהרגיש חמים ונוח. המערכת איננה מייבשת את האוויר, שכן היא מבצעת חימום בשיטה טבעית יותר. מעבר לזאת, האוויר החם עולה באופן הרמוני וטבעי מלמטה למעלה, ולכן המערכת יעילה יותר, והחימום אינו בורח ולא גורם לבזבוז. עם מערכת חימום תת רצפתי, אתם נהנים מטמפרטורה נוחה בבית במשך כל החורף. הלכה למעשה, אין אמצעי חימום יעיל יותר ממערכת חימום תת רצפתי.


התקשרו לספקטרום פתרונות אנרגיה וקבלו את כל המידע הדרוש לכם: 073-7841611